Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Yahudilik ve Masonluk - Harun YAHYA

30,30 TL Vergisiz
Stok Kodu :
A15-328
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
16 cm / 24 cm
Sayfa Sayısı
530
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
7. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
İkinci el kitaplar hakkında bilgilendirme
 • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
  • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
 • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

 • Hakkında 60 binden fazla kitap yazılmış olmasına rağmen masoluğun ortaya çıkış hedefleri ve hayatımızdaki rolü toplumumuz tarafından yeteri kadar anlaşılmış değildir. Beynelmilel bir kuruluş olan masonluğun (kitabın ileriki bölümlerinde detaylı olarak ispatının yapıldığı gibi) yahudilikle çok yakın alâkası vardır. Bu sebeble muharref Tevrat inananlarının gayelerini, hedeflerini, dünyaya anlatmadan masonluğun tarifini yapmak çok güç olmaktadır.
 • Yahudiler hakkında ise bilinenler, yalnızca bir kaç roman veya filmin konusuyla sınırlıdır. Bunların da çoğunun yazar veya yönetmeni yahudi olduğundan, topluma bu kaynaklardan aktarılan bilgiler sıhhatli olmamaktadır.
 • Bu gibi sebeplerden hareketle, kitapta birinci bölüm resimli olarak, anaokulundaki çocuktan devlet erkânına kadar Israil halkının ve diğer devletlerdeki yahudilerin, dinlerine bağlılıklarının tanıtılmasına ayrılmıştır. İkinci bölüm ise masonluk ve bunun yahudilikle alâkısını ortaya koymaktadır. Ayrıca, masonların kabul ettirmeye çalıştıkları evrim teorisi, dinlerin dejenerasyonu gibi mühim meseleler (okurların dimağında bir şüphe uyandırılmaması maksadıyla) son bölümde ele alınmıştır.
 • Görünüşte bu son iki kısım birbirlerinden ayrı konular gibi gözükseler de, evrim teorisi gibi modern çağın bilimsel gerçekleriyle bağdaşmayan iddialar, yahudi dini esaslarının geniş halk kitlelerine masonlar vasıtasıyla benimsetilmesinde şimdiye kadar maalesef çok etkili olmuştur. Meselâ herhangi bir vicdan sahibi insanı dehşete düşüren homoseksüel ilişkiler, kişinin anne-babasıyla veya kardeşleriyle cinsi münasebette bulunmasının normal olduğuna dair izahlar muharref Tevrat ve Talmut'ta mevcuttur. Bu sapık görüşler, önce insanların maymundan geldiği ve buna bağlı olarak aile, namus, ahlâk gibi değerlerin zamanla ortaya çıktığı iddialarının yılmadan toplumlara empoze edilmesiyle muteber kılınmak istenmektedir. Son yüzyılda Batı'da ve son senelerde ülkemizde bu görüş sahiplerinin sayılarının artması hiç bir şekilde tesadüfi değildir. Uzun, sistemli bir faaliyetin ürünüdür.
 • Umid ederiz ki bu mevzuda hakikatin ortaya çıkması masonların cemiyet üzerindeki etkisini tesirsiz hale getirecektir.
 • Bu araştırma sadece belgelere dayanarak hazırlanmış, zayıf kaynaklar nazar•ı dikkate alınmamıştır. Kitapta, yahudilik meselesine ırkçı bir düşünceyle yaklaşılmadığı gibi muharrer Tevrat'tan kaynaklanan ırkçı siyonist ideolojinin bütün açıklığıyla gözler önüne serilmesinden de kaçınılmamıştır. Nasıl ki, Panhelenistik fikirlerden tüm Yunan halkı sorumlu tutulamazsa, aynı şekilde barışçı bir tutum içinde olan Musevi cemaatler de Sionizmi benimsemekle suçlanamaz.
 • Aynı hususu masonluk içinde söyleyebiliriz. Basit menfaatler için masonluğa üye olanlara gerçek mason gözü ile bakmak hatalıdır. Nitekim, ilk derecelerdeki bu masonlar ' 'çırak” adını almakla, üstad masonlar taralından ' 'yontulmaya hazırham taş” olarak değerIendirilmektir. Bu ilk masonik dereceler, aralarından ' 'yapıcı faaliyet” gösterebilecek kapasitede olanların seçilmesi için uygun bir zemin teşkil etmekte, aynı zamanda masonluğun gerçek yüzüyle tanınmasına, paravan vazifesi görecek şahısları bünyesinde tutmaktadır.
 • Okuyucunun yukarıda izahlar kapsamına giren şahıslar ölçü olarak, masonluk meselesine datbir açıyla bakması halinde, bu konuyu yeterince anlayamacağını ifade etmek isterim. Benim bu kitap vasıtasıyla gerçekleştirmek istediğim husus, şahısları tek tek karalamak değil,mihtimize aşılanıp, maledilmeye çalışılan sapkın fikirlere dikkat çekmek ve bunların hangi vasıtalarla gerçekleştirildiğine, kısacası oynanmakta olan oyunlara biraz olsun açıklık getirebilmektir. Listelerin veriliş gayeside budur. Nitekim listeler bütün masonları kapsamamaktadır. Onların yaygın olduğu kurumlar hakkında fikir vermek gayesiyle ilave edilmişlerdir. Bazı okuyucularımızın ' 'Listelerde şu şahıs konmamış bu da belirtilmemiş.. şeklinde nüanslarda takılmalarının, kendilerinin kitaptan asıl istifade edilecek hususları görmelerini en- gelleyeceği kanaatindeyim.
 • Bir diğer önemli mesele de, bir kere mason olan şahsın artık iflah olmaz ve kesinlikle kaybedilmiş biri olarak telakki edilmesi hatasıdır. Hayatının evvelki doneminde mason iken, pişman olup masonluktan çıkan şahıslar, ısrarla masonmuş gibi göstermek son derece hatalı bir davranıştır.
 • Bir insan daha önceden mason, komünist, ateist veya ahlâksız vs. olabilir. Fakat tövbe edip vazgeçtikten sonra onu eski haliyle takdim etmeye gayret etmek hem günah. hem de her günah gibi çirkindir. Kötü yoldaki insanlara, batağa düşmüşlere vurulmaz, kolundan tutüp çıkarılmaya çalışılır. Unutulmamalıdır ki her insan için tövbe kapısı açıktır.
 • Bu eserin hayatımızda yeri olan hakikatlerin kavranmasında bir bilgi ve düşünce aracı olmasını dilerim.
Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
A15-328

Bilgi kartı

Durum
İkinci el Kitap
Dil
Türkçe
Boyutlar
16 cm / 24 cm
Sayfa Sayısı
530
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
7. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
İyi durumda
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç