Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.
×

Yine'de İdealizm - Celalettin KURT

20,50 TL Vergisiz
Stok Kodu :
113-115
Eser Sahibi :

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
172
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Sıfır Kitaplar Hakkında Bilgilendirme
  • imzakitap.com' da İkinci el ve Sıfır Kitaplar satılamaktadır. İkinci el kitaplarda Resim üzerinde  İkinci el kitap  logolu kitap etiketi ile Sıfır Kitaplar ise  Sıfır Kitap  logolu etiket ile belirtilmektedir. Ayrıca ürün özelliklerinde  Durumu kısmında da ürün ile ilgili Kullanılmış ikinci el ürün, Sıfır Hiç kullanılmamış ürün olarak belirtilmiştir. Satıştaki ürünlerin birebir kendi fotoğrafları kullanılmaktadır temsili resim çok nadir kullanılmakta olup bu detay ürün özelliklerinde bölümünde Ürün resimleri temsilidir detay resimlere bakınız  uyarısı ile belirtilir. Bu durumlarda ürüne ait resimler detay resimlerine yani ikinci üçüncü resimlere eklenir sadece vitrin resmi temsili olarak kullanılmaktadır. 
      • imzakitap.com' da satın alacağınız ikinci el kitaplar ve efemera ürünleri 3 Aşamalı kontrollerimizden geçirilerek satışa çıkartılmaktadır. Fotoğraflama aşamasında kontrol, Ürün bilgileriniz kaydetme aşamasında kontrol ve Satış Sonrası kargolama aşamalarında son kez kontrol edilerek adresinize kargolanır. Bu alanda sistem sürekli yenilenerek ürünlerdeki varsa hata ve eksiklikler sisteme eklenerek müşterilerimizin daha detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.
  • imzakitap.com da satılan tüm ürünlerin stok durumu günceldir. Stoklarda görünen ve siparişe izin verilen tüm ürünler kendi stoklarımızda mevcuttur. imzakitap.com'da asla kendi stokları dışında başka firmaların stoklarındaki ürünler satılmamaktadır. Tüm ürünler kendi stoklarımızdan kendi kontrollerimizden geçirilerek gönderilmektedir. Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.
Açıklama

Ürün Açıklaması

Nesillere uzak hedeflerin gösterilmediği, günübirlik hayat tarzlarının dem içinde demler tutturulduğu, vurgunun, soygunun, talanın at oynattırıldığı bir Türkiye'de, dupduru bir idealizmin hâlâ yer var mıdır? Diye soranlarınız mutlaka olacaktır.

Ülke çehremize bakıp, bu soruya cevap vermek imkansız gibi görünse de, idealizmi, Türkiye'nin aydınlık ufuklarının yakalanmasında, ısrarla tek çare olarak görmek gerekir. Çünkü, olumsuzluklar zaviyesinde sergilenen onca yanlışlığın içinde, yine idealizmden başka bir yol yoktur.

Umut yerine umutsuzluk tohumlarının ekildiği naif yansımaların tamamen raflara kaldırıldığı bir dönemde; kalmadı dense bile sayılan çok aza inmiş idealistlerimiz hâlâ Türkiye'de mevcuttur. Belki de onların yüzü suyu hürmetine bu memleket hâlâ ayakta durabiliyordur. Yoksa, içerden ve dışardan yapan anca ihanete rağmen, bu memleket nasıl ayakta kalabiliyordur.

Büyük bir devletin bekasını düşleyenler, bugün nicelik ve nitelik açısından az sayıda olsalar bile, bunların; nitelikleriyle, nicelikleriyle, meziyetleriyle geleceğin ufuklarına pencereler araladıklarına inanıyorum. Yine burada; hani bunlar neredeler? Gibisinden bir soru gelebilir! Ben inanıyorum ki bunları Türkiye'nin, hatta bütün dünyanın dört köşesine dağılmışlar; sabır ve tevekkülle, nakış nakış inandıkları ideallerin naif kozalarını örmektedirler. Örülen bu kozaların semereleri bugün görülmese de, yarınlarımızda mutlaka görülecektir.

Bir memleketin kereliğine, oluşturacağı ilim, medeniyet, kültür yapılanmaları delâlet eder. Eğer ortada ilim, medeniyet ve kültür yapılanmaları yoksa, o memleket açısından aydınlık günler de yok demektir. Yani ilim, sanat, kültür normları dumura uğramasa; bu normların tekrar ihyası gereklidir. Bunun içinde, yine idealizm devreye girmeli; Türkiye'nin ufukları kutlu mefkurelerle beslenmelidir.

Devamını oku.Show less
Ürün Detayları
113-115

Bilgi kartı

Durum
Sıfır ( Kullanılmamış )
Dil
Türkçe
Boyutlar
13 cm / 19.5 cm
Sayfa Sayısı
172
Cilt Durumu
Karton Kapak
Baskı Sayısı
1. Baskı
Baskı Yılı
-
Baskı Yeri
-
Kondisyon
Sıfır Ürün ( Kullanılmamış )
Resim Detay
Resimler Ürünün Kendi Resimleridir.
Taksit Tablosu
Son görüntülenen

Menü

Müşteri Hesabı

Özel Menü

Favori listesine kayıt yapmak için ücretsiz bir hesap oluşturun.

Oturum Aç